5 англомовних книг про психологію впливу

Підбірка захоплюючої літератури, яка допоможе зрозуміти механізми впливу на людську поведінку в різних ситуаціях. Окрім корисних теоретичних знань, в книгах є безліч цікавих прикладів, які точно не змусять вас нудьгувати. Безумовно, для широкого кола читачів, я б навіть сказала, що ці книжки входять до обов’язкового списку літератури, заради вашого ж блага. Для завантаження натисніть на заголовок.


Influence: Science and Practice  — Robert Cialdini

Ця книга вважається біблією психології впливу, і не дарма. Пояснювати складний матеріал простими словами — це справжнє мистецтво, яким автор вміло володіє. В книзі подано безліч методів переконання, яскравих прикладів й експериментів, а також порад щодо того, як отримувати бажане від людей і в той же час уникнути впливу всіляких шахраїв. Справжня класика жанру, яка сподобається кожному.


► How To Win Friends & Influence People — Dale Carnegie

Тут назва говорить сама за себе. Звичайно, це не магічна книжка, прочитавши яку ви зможете подружитися з ким завгодно і впливати на усіх підряд, але вона точно допоможе вам налагодити хороші спосунки з людьми і навчитися відстоювати свою думку.


► Yes! 50 Proven Ways to Be Persuasive — N. J. Goldstein

Ця книга дуже цікава, але більш поверхнева ніж інші. Вона досить інформативна й ілюстрована чудовими прикладами, але найкраще підійде ознайомлення з темою, після чого можна переходити до більш серйозних праць.


► The 48 Laws of Power — Robert Greene

Одна з найпопулярніших книжок жанру, про яку є багато як позитивних, так і негативних відгуків. В ній не викладені чудодійні принципи, опанувавши які, світ ляже вам до ніг. Але цього ви не знайдете ні в якій книзі. Відносини з людьми — це річ не проста, тож не варто шукати прості рішення. Варто шукати знання, які допоможуть вам приймати рішення складні. І саме в цій книзі ви їх знайдете.


► Obedience to Authority — Stanley Milgram

Це ще одна захоплююча книжка, з провокативними і деколи навіть жахливими прикладами. Автор — це той самий вчений, який провів експеримент, щоб дізнатися чи будуть люди підкорятися владі, навіть якщо їм доведеться зробити комусь боляче. Це дослідження не раз згадувалося в літературі з психології впливу, але ця книга дасть вам повнішу картину для розуміння феномену влади.

Зберігайте собі, і головне — читайте, не пожалкуєте.