Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Як навчатись самостійно

Традиційні методи навчання і самі знання стрімко втрачають свою актуальність, але не варто цього боятися, а навпаки треба використовувати таку унікальну можливість! Адже вже не обов’язково бути фізично присутнім для того, щоб навчатися, та й на сьогоднішній день в нас є безмежний вибір ресурсів, щоб опанувати що завгодно… але як же не загубитися?

Основна мета цього сайту — допомогти вам у самостійному вивченні англійської мови, але ось кілька порад, до яких варто прислухатись незалежно від того, чого саме ви хочете досягти.

З чого почати?

Якщо ви насправді чогось хочете робіть кроки цьому назустріч. Просто лежати в напрямку до мети не годиться, адже ніколи не знаєш напевно, до чого ваша первісна ціль приведе. Саме тому такі техніки визначення життєвої мети, як от сісти і написати ким ви себе бачите через 5 років є не зовсім дієвими. Кожен отриманий досвід змінює вас, і в процесі будуть змінюватися ваші прерогативи й інтереси. Через п’ять років ви не будете тією людиною, якою ви є зараз, тому не варто забігати далеко наперед. Звичайно, мати грандіозні цілі це чудово, але в першу чергу, якщо ви чогось хочете, то просто почніть. І хай це буде не найкращий спосіб з всіх можливих, але це буде ефективніше, ніж знати про всі можливі способи, але нічого так і не спробувати.

Маючи доступ до інформації, можна отримати будь-які знання, але не все так просто, адже при самоосвіті потрібен час на саме навчання і на його детальне планування. Не забувайте, що планування потрібне тоді, коли ви вже почали чимось займатись і знаєте, що варто планувати. Тільки в самому процесі ви зрозумієте ваші слабкі сторони, скільки часу дійсно можете присвятити справі, як найефективніше займатися… і ще безліч речей, на які ви поки не звертаєте уваги, бо ще з ними не зіштовхувались.

Треба знати не тільки те, чого ви хочете, а й як саме цього досягти.

Якщо ви навчаєтеся самі, то приділяйте достатньо уваги не тільки навчанню, а й тому, як ви навчаєтесь: які матеріали використовуєте, які навички хочете освоїти, скільки плануєте займатися, як часто… Це збереже вам купу часу і допоможе уникнути зайвих знань, які звучать як щось розумне, але ніколи в житті вам не згодяться.

Не варто сліпо довіряти тим, хто організовує ваше навчання. Звертайте увагу, чи вас дійсно навчають, чи просто кажуть, що треба знати. В цьому є велика різниця.

Зусилля і час

Якщо ви поєднаєте ці два ресурси, то обов’язково отримаєте результат, інакше не буває. Не вірте тим, хто обіцяє вам щось, але не вимагає нічого взамін, окрім ваших грошей.

Не ведіться на “як вивчити англійську нічого не роблячи” чи “як вивчити англійську за три дні”, адже відповідь на такі питання може бути тільки одна: ніяк. По якій методиці ви б не займались, пам’ятайте, що якщо інформація про неї суперечить здоровому глузду, то навряд чи сама методика є винятком.

Талант

Незалежно від того, як саме ви вирішите вивчати мову (чи щось інше), пам’ятайте, що не існує ніякого таланту, хисту, вроджених здібностей чи ще чогось, тож ніколи не сумнівайтесь у ваших розумових можливостях! Зазвичай проблемою є не ваша здатність навчатися, а сам метод, тож якщо у вас щось не виходить, спробуйте поглянути на проблему по-іншому.

Кожна людина наділена безмежним потенціалом, яким тільки треба вміло користуватись. То тільки так здається, що комусь певні знання чи навички даються легше. Скоріш за все ви просто не знаєте, як тяжко довелося задля цього працювати.

Натхнення

Єдине, що надає перевагу під час навчання це не талант, а мотивація. Тож впевніться, що у вас вона є. Якщо ви не знаєте навіщо вам певні знання то, скоріш за все, вони вам взагалі не потрібні. Якщо ж знаєте, але бракує мотивації, то шукайте джерело натхнення! Це може бути що завгодно чи хто завгодно, або ж просто підтримка людей, які мають схожі цілі.

Тож важливо ніколи не забувати наскільки все залежить саме від вас: від самоорганізації, докладених зусиль і часу, наполегливості, натхнення і віри в себе. Це власне все, що потрібно, щоб досягти чого завгодно.

Легко не буде, але здобувши знання одного разу, ви зможете користуватися ними все життя, а хіба це того не варте?

Поділіться знаннями:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •