Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Як правильно вчити слова

Слова це основа мови, тому треба вміти ними користуватися, і коли йдеться про іноземну мову правильно вчити. Тож пропоную вам кілька порад для того, щоб зробити навчання максимально ефективним і, що не менш важливо, цікавим!

Фатальна помилка

Найбільша помилка, яку роблять люди вивчаючи мову, так це те, що вони спочатку вчать окремо слова і думають, що зможуть її без проблем поєднувати. Не зможуть. Саме тому треба робити навпаки — спочатку читати текст, а потім розбирати слова. Завжди пам’ятайте це золоте правило.

Читаючи текст значення слів мають бути “під рукою”, а не десь в кінці книжки, що поки знайдеш одне слово, то забудеш взагалі про що читаєш.

Саме вивчаючи слова в контексті ви засвоїте всі граматичні категорії, закінчення, правильний порядок слів… тобто все те, що необхідно знати, щоб правильно використовувати слова. До того ж, так вони набагато легше запам’ятаються і не вилетять з голови через кілька днів!

Єдина проблема цього методу в тому, що якщо опрацьовувати тексти самостійно, то на це піде дуже багато часу. А він не у кожного є. Тому я пропоную вам вже готові тексти з аптитрами, де доступний якісний український переклад і додаткові нотатки з поясненнями. Навчаючись на цьому сайті, ви не просто вивчити англійську мову, а й дізнаєтесь багато корисного, адже всі тексти несуть як лексичне, так і смислове навантаження! Основна тематика — це психологічний, фізичний і професійний саморозвиток. Усі запропоновані тексти взяті з найкращих іноземних джерел, тож ви можете бути впевнені, що така лексика дійсно вживається, і що інформація є перевіреною. Усе, що вам потрібно для навчання — це бажання.

А як же практика?

Звичайно, для ефективного засвоєння лексики треба не тільки читати, а й практикувати лексику! Саме тому на сайті доступні флеш-картки зі словами з текстів, які можна повторювати і практикувати різними способами окремо. Не плутайте це з лексичними полями, адже на відміну від них, ви бачите, як слова вживаються в контексті, а вже потім впорядковуєте знання, практикуючи їх! Окрім лексики з текстів будуть доступні слова, які потребують особливої уваги, як от корисні конструкції, запозичення, винятки й ідіоми.

Пам’ятайте, що слова повторюються і не зубріть їх наче бачите востаннє! Якщо слово часто вживане, то воно ще не раз повториться, якщо ж ні — то воно вам навряд чи знадобиться. Тож краще читайте більше.

Звертайте увагу не тільки на те, що ви вчите, а й як ви це робите. Треба вчити слова так, як ви збираєтесь ними користуватися. Тож найкраще практикувати їх вимову і написання, а не просто підбирати переклад з кількох можливих, адже буває, що слово наче відоме, але при написані робляться помилки.

Гниль лексичних полів

Важко придумати щось таке ж дурне, як вчити мову лексичними полями… ну, наприклад, ви прийшли до магазину за яблуками і скупили всі інші фрукти, просто через те, що це теж фрукти. В результаті з’їли яблука і грушки, а все інше згнило. Так само і зі словами — більша частина тематичного поля буде гнити десь в глибинах вашого мозку.

Набагато ефективніше читати тексти тієї тематики, яка вас цікавить, і саме так вчити тематичну лексику, яка насправді вживається і знадобиться.

Всі ви бачили такі тематичні підбірки, особливо це зараз поширено в соц. мережах: “тваринний світ” і пішов список всіх звірят… “людські риси”… де можна знайти таке, що є тільки в синонімічних словниках… “50 фраз для знайомства”… ну ви зрозуміли. Так от, тримайтесь від такого подалі для свого ж блага. Звичайно, деколи треба вчити і готові фрази, які вживаються в певній ситуації, але не варто сліпо зубрити 50 способів сказати те саме. Вчіть те, що вам знадобиться, а не те, що стукнуло комусь в голову опублікувати в соц. мережі.

Зворотній бік монети

Слова в англійській мові  це свого роду монети, адже в них дві сторони: вимова і написання. Ми чомусь про це забуваємо, скоріш за все, бо в українській мові взагалі немає такого, що пишеться одне, а читається інше, тож і в англійській не звертаємо на це належної уваги, або ж просто нарікаємо на таку несправедливість. Але якщо не звертати увагу на вимову, слова будуть просто набором знаків, що тільки створить безлад у вашій голові.

Мозку треба чітка інформація. Усе, що ви насправді не розумієте ви забудете.

Це не означає, що треба вчити в два рази більше, просто треба відразу поглянути на транскрипцію і прослухати слово кілька разів. Це можна зробити за допомогою першого-ліпшого онлайн-перекладача. Головне про це не забувати, щоб потім не вийшло, що ви наче знаєте купу слів, але сказати нічого не можете.

Це головне, що треба знати про слова. Пам’ятайте ці прості поради, і ви не просто знатимете слова, а й вмітимете ними користуватись. Успіхів!

Поділіться знаннями:
 • 2
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •