Oops! It appears that you have disabled your Javascript. In order for you to see this page as it is meant to appear, we ask that you please re-enable your Javascript!

Найефективніша методика

Існує безліч методик вивчення англійської, і кожна з них по-своєму ефективна, але не кожна достатньо цікава, щоб зберігати інтерес до вивчення самої мови. Я пропоную вам новий метод, завдяки якому ви зможете самостійно вивчити мову не зациклюючись на граматиці і вивченню окремих слів.

Основа такого навчання — робота з сучасними, неадаптованими текстами, які опрацьовані з аптитрами. Так ви зрозумієте матеріал англійською мовою, зможете правильно перекласти текст, вивчите частовживану лексику і зрозумієте граматику на живих прикладах.

В аптитрах доступні українські відповідники англійських слів і подано правильний смисловий переклад, тож таким чином ви не тільки вивчите слова, а й зрозумієте структуру мови і самі навчитеся правильно висловлюватися.

Також ви заощадите багато часу, адже вам не треба перекладати слова чи шукати пояснення самим. До кожного тексту додано аудіо чи відео, тож ви відразу запам’ятаєте вимову і написання слів. Більше того, читати і слухати текст водночас — це найкращий спосіб швидко і якісно збільшити словниковий запас.

Дуже важливо працювати з сучасними текстами тому, що мова змінюється більше, ніж здається на перший погляд. Тільки так ви знатимете напевно, що лексика дійсно вживається. Це особливо актуально, коли йдеться про сталі вирази й ідіоми. 

Взагалі в аптитри входить не тільки переклад, а й додаються різні відтінки значень і всілякі нотатки. Також виділяються важливі слова і конструкції. Таким чином, охоплюється багато різної інформації, але між нею присутній смисловий зв’язок завдяки тексту, а саме це і є одним з ключових факторів успішного запам’ятовування.

Чому аптитри ефективніші?

Якщо порівнювати аптитри з методом, коли вам просто доступний переклад кожного слова (наприклад, натиснувши на нього) то фундаментальна різниця полягає в тому, що в аптитрах вам доступне значення цілих речень. Вивчаючи мову це просто необхідно, адже часто значення залежить від порядку слів. До того ж, в англійській вживається безліч ідіом, сталих виразів і фразових дієслів. Саме тому важко читати в оригіналі з нуля, навіть якщо доступний переклад кожного слова окремо, я вже мовчу про те, коли окремі слова подані десь внизу в стовпчик. Пам’ятайте, що слова треба не просто знати, а й вміти їх поєднувати. І досягти цього можна тільки глибоко зрозумівши мову зсередини, що й забезпечують аптитри.

Якщо ж говорити про субтитри, то це взагалі дуже суперечливий інструмент для вивчення мови. Часто при перекладі щось перефразовується, опускається або додається, щоб передати зміст. При тому ж, атмосфера тексту втрачається, адже її неможливо перекласти. З субтитрами ви зрозумієте текст своєю мовою, а з аптитрами — мовою оригіналу, за допомогою своєї мови.

Як працювати з аптитрами?

Мова не має початку і кінця, як багатьом здається, тому немає такого тексту, з якого треба починати вчити мову. Але що є, так це кілька тисяч основних слів, які повторюються практично в кожному тексті, і які ви обов’язково вивчите, якщо будете більше читати. Тож головне — просто почати займатись.

На цьому сайті до текстів додається важлива лексика, яку ви можете практикувати різними способами, тож найкраще працювати з одним текстом кілька днів, щоб інформація перейшла в довготривалу пам’ять.

Кому підійдуть аптитри?

Так як тексти зовсім неадаптовані, то аптитрами можна користуватись незалежно від рівня. Якщо вам невідомо 2-3 слова на сторінці, то можете просто кілька разів переглянути текст, якщо ж кожне 2-3 слово, то доведеться трохи попрацювати, але хай це вас не бентежить, адже не треба боятися стрибати вище своєї голови! Чим важче вам зараз, тим простіше буде потім. Вам ніколи не має бути занадто легко, бо тоді ваш мозок і не працюватиме, і не відпочиватиме, а саме такий стан і є марною тратою часу. 

Чи можна вивчити мову тільки з аптитрами?

Не забувайте, що традиційно виділяють 4 мовні аспекти: читання, слухання, говоріння, письмо. Також окремо можна виділити граматику. Як я вже вказувала в інфографіці, читання в поєднанні зі слуханням — це основний спосіб, на який варто виділяти  50 % вашого часу, але не можна забувати про інші 50%! Треба також практикувати вимову, вдосконалювати письмові навички і обов’язково розбирати граматику. Не вірте тим, хто обіцяє вам ваші ж результати без жодних ваших зусиль. Полегшити навчальний процес можна, але його ніяк не уникнути, якщо ви дійсно хочете отримати якісні знання.

Не треба намагатися осягнути мову за три дні чи вчити по сто слів в день. Просто візьміть собі в звичку читати кілька текстів в тиждень і старанно практикувати лексику з них. На сайті ви зможете самі вивчити англійську мову безкоштовно онлайн, до того ж, дізнаєтесь багато цікавого! В текстах з аптитрами в середньому 500-2000 слів, тож самі уявіть, скільки корисної лексики ви будете знати і вміти використовувати самостійно!

Поділіться знаннями:
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •