Вимова — це один з головних, і в той же час один з найтяжчих аспектів, над якими треба працювати вивчаючи мову. Але навчання можна зробити легшим і швидшим, знаючи певні правила й звукові особливості літер. Особливості ми будемо розглядати в майбутніх постах, а зараз поговоримо про ключовий фактор — звукову систему і її значення.
Транскрипція — це основа правильної вимови, тож якщо ви вирішили взятися за англійську серйозно, вам треба змиритись з її постійною присутністю заради вашого ж блага. В англійській мові звуків майже в два рази більше, ніж літер, і варто не просто знати, як позначити той чи інший звук, а й активно цим користуватись. Звичайно, необов’язково вміти транскрибувати тексти на слух, але обов’язково вміти читати транскрипцію. Це знадобиться вам частіше, ніж ви думаєте.
Фонетичні символи, які вживаються в словниках: |
- Consonants — приголосні звуки
- Vowels — голосні звуки
- Diphthongs — дифтонги (один голосний звук плавно переходить в інший голосний)
(r) Означає, що в британській вимові буде вимовлятися / r / тільки якщо наступний звук голосний, в інших випадках звук опускається. В американській вимові кожен звук / r / зберігається.
Це мінімум, який повинен знати кожен, але я пропоную всім ознайомитися з фонетичною системою детальніше ↓
Повний онлайн-курс від BBC
Для цього не треба багато часу, не потрібно робити ніяких завдань і все зрозуміло навіть інтуїтивно. Незалежно від того, який у вас зараз рівень — я дуже рекомендую подивитися курс, щоб впевнитися, що ви нічого не випустили з цієї фундаментальної теми, якій чомусь рідко приділяють належну увагу.
Зокрема ви дізнаєтесь, де саме формується кожен звук, і таким чином зрозумієте різницю між схожими звуками. Ця інформація дуже допоможе звести акцент до мінімуму.
Не обов‘язково мати ідеальну британську вимову, але обов‘язково правильну!
Англійська вимова сильно варіюється в різних країнах, і навіть у межах однієї країни, тож не страшно, якщо ваша трохи відрізняється, головне, щоб вона була правильною. Рекомендованого курсу для початку достатньо, щоб це забезпечити. Комусь це може здатись дуже легким завданням, комусь важким, але хай там як — це кілька нещасних знаків, тож вивчити їх може кожен. І їх варто вивчити.
Звичайно, не все так просто, адже треба не просто знати звуки, а й вміти їх поєднувати, але саме розуміння звукової системи, а не інтуїтивне сприйняття на слух, допоможе вам сформувати правильну вимову навіть при самостійному навчанні.
Якщо у вас поки що не виходить вимовити ідеально певний звук — це нормально. Ще вийде, варто тільки практикуватись. Головне не забувайте користуватись транскрипцією. Згодом ви самі переконаєтесь, як це ефективно, і дивуватиметися, чому не робили цього раніше.
Звуки для мови — як цифри для математики. На одних звуках ви далеко не заїдете, але без них — взагалі нікуди.
0 коментарів